O inwestycji

W życiu czasem przychodzi potrzeba zmiany i podjęcia ważnych decyzji dotyczących miejsca zamieszkania. Pragniesz wówczas mieszkać w miejscu, w którym codziennie czujesz się bezpiecznie oraz komfortowo, gdzie jest poczucie spokoju, prywatności, miejsce na odpoczynek i przestrzeń. Nowe osiedle Pogoria Park to przede wszystkim połączenie nowoczesnej formy, tradycyjnej techniki budowy, wysokiej jakości wykończenia, dogodnej lokalizacji, a także atrakcyjnej ceny. Niska zabudowa budynków typu ECO, dobrze rozwinięta komunikacja podmiejska, niewielka odległość od tętniącego życiem centrum, a także pobliskie tereny o zróżnicowanej formie wypoczynku tworzą kameralny charakter inwestycji.

Osiedle jest zlokalizowane w Dąbrowie Górniczej u zbiegu ulic Spisaka, Alei J. Piłsudskiego oraz Alei Zagłębia Dąbrowskiego, ulokowane na 1,6 ha, z bardzo dogodnym dostępem do infrastruktury komunikacyjnej – pięć minut do nowo powstającego centrum przesiadkowego PKP, gdzie Kolejami Śląskimi w dwadzieścia minut można wygodnie dojechać do Katowic , a także bezpośrednie sąsiedztwo przystanków autobusowych (ponad 10 linii m.) zapewniających szybki dojazd do Centrum miasta bądź miast ościennych. Z kolei czas dojazdu do drogi ekspresowej S1 zajmuje zaledwie 5 minut.  Dla zwolenników aktywnego trybu życia nie brakuje atrakcji, bowiem okolica obfituje w malownicze tereny zielone, które zachęcają do spacerów, joggingu, jazdy na rowerze czy sportów wodnych.

W ramach inwestycji powstanie łącznie 156 nowoczesnych apartamentów rozmieszczonych w pięciu 3-piętrowych budynkach. Wszystkie mieszkania 2, 3, 4 pokojowe o powierzchni od 38 do 70 m2 są przestronne o funkcjonalnych rozkładach. Przynależą do nich duże loggie z przesuwnymi panelami przeciwsłonecznymi i szklanymi balustradami oraz otoczone zielenią ogródki.

Projekt budynków został dostosowany do możliwości konfiguracji w pionie lub poziomie stosownie do oczekiwań nabywcy. Elewacje budynku, korytarze i klatka schodowa są utrzymane w spokojnej, eleganckiej biało-szarej kolorystyce i starannie dobranymi detalami – oświetleniem, glazurą czy energooszczędnymi rozwiązaniami technicznymi. Poza zewnętrznymi miejscami parkingowymi, wygospodarowano przestrzeń na podziemną przestrzeń garażową. W budynkach znajdują się również komórki lokatorskie oraz winda. Dla bezpieczeństwa teren osiedla zostanie dyskretnie ogrodzony i obsadzony roślinami. Na terenie osiedla powstaną tereny rekreacyjne z ławeczkami i placami zabaw dla najmłodszych mieszkańców. Wykonana zostanie również nowa droga dojazdowa do osiedla.

 

Aktualnie realizowany jest drugi etap inwestycji, który obejmuje budowę drugiego budynku A2 z 24 lokalami mieszkalnymi. Pierwszy budynek A1 został natomiast oddany do użytku w grudniu 2018 roku. Kolejny etap inwestycji będzie dotyczył budynków B3, B4 oraz B5 (36 lokali mieszkalnych). Rozpoczęcie budowy budynku B3 rozpocznie się już niedługo, bowiem tuż po nowym roku 2020. Planowane oddanie wyznaczono na kwiecień 2021 roku.

 

Co nas wyróżnia?

 • doskonała lokalizacja
 • bliskie sąsiedztwo zbiorników wodnych Pogoria 1, 2, 3, i 4
 • bliska odległość do infrastruktury drogowej
 • maksymalne doświetlenie mieszkań światłem słonecznym
 • prestiżowy charakter inwestycji – wysoka jakość wykonania i zastosowanych materiałów
 • niska zabudowa – trzy piętrowe budynki
 • mieszkania przystosowane do wdrożenia systemów inteligentnego zarządzania użytkowaniem
 • nisko emisyjne, panoramiczne okna A-6 o współczynniku UW 0,8 spełniające parametry okien pasywnych
 • wysokiej klasy energooszczędne gazowe piece grzewcze
 • sieciowe ogrzewanie podłogowe całej powierzchni mieszkania wraz z instalacja do montażu kolektorów słonecznych
 • przesuwne panele przeciwsłoneczne w loggiach z dyskretnymi szklanymi balustradami
 • bezpieczeństwo – ogrodzone osiedle i wyposażony w kontrolę dostępu teren osiedla
 • mieszkania dostosowane do osób niepełnosprawnych
 • solidni, sprawdzeni wykonawcy z wieloletnim doświadczeniem
 • użycie materiałów z najwyższej półki, dzięki temu osiedle będzie zachwycać estetyką wykonania przez wiele lat

 


Budynek A

Budynek typu A
parter

LM-1 LM-6 LM-5 LM-4 LM-3 LM-2
Budynek A

Budynek typu A
piętro I

LM-7 LM-12 LM-11 LM-10 LM-9 LM-8
Budynek A

Budynek typu A
piętro II

LM-13 LM-18 LM-17 LM-16 LM-15 LM-14
Budynek A

Budynek typu A
piętro III

LM-19 LM-24 LM-23 LM-22 LM-21 LM-20